Berkant Yilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Berkant Yilmaz
08.20.2020, 21:27
Üyelik tarihi 03.10.2018
2 konu

2002 öncesi hastanelerde nasıl mı REHİN kalınıyordu?

Başıma gelen bir hadise anlatayım.
1998-2001 krizinde batan yüzbinlerce esnaf gibi bende iflas ettim. Elde avuçta ne varsa gitti. Sağlığım bozuldu.
2002'de acil, ağır bir ameliyat operasyon için İstanbul Göztepe'ye sevk edildim ama sevk edildiğim Göztepe SSK'da o ameliyatı yapacak doktor yok, ameliyat yapacak doktorun özel muayenesine gittik. O da beni çalıştığı Marmara (Devlet) hastanesine gönderdi ama o dönem hastaneler arası sevk olmadığında 25 gün boyunca çaresizce yatmak zorunda kaldım
Sevk verilse hemen ertesi gün ameliyata alacaklar ama ne ettikse sevk alamadık. Tabi bu arada hastane faturası da kabarıyor. Sorduk, ücretli ameliyat ne olur diye. 34 MİLYAR YTL civarı olur. O dönem lüks bir cip fiyatı!
Tabi bizde 34 lira yok. 2001'de ÇAPSIZ Ecevit sayesinde el de avuçta ne varsa kaybettik.
Ve
Sonunda bir tanıdık bürokrat devreye soktukta, daha önce işe soktuğu bir adam sayesinde sevk verdiler. Ameliyat oldum ve toplam 35 gün yattım. Çıkacağım sırada bıçak parası,refakatçı vs vs bir torba dolusu borç çıkardılar. Yanlış hatırlamıyorsam 7 MİLYAR YTL idi. Eş dostan borçlanıp ödedik yoksa ben rehin kalacaktım hastanede...
İşte o dönem sözde halkçı ECEVİT dönemi idi!
Bu ÇAPSIZ Ecevit ahirette nasıl hesap verecek bilmiyorum.
2000'lerde beni iflasa götüren,sağlığımı bozan, sadece benim değil, çocuklarımın da geleceğini çalan sözde halkçı Ecevit, 80 öncesinde de yağ,şeker,gaz,benzin kuyruklarında benim çocukluğu çalmıştı!
Peki
Böyle batık bir ülkeyi devralan Erdoğan bugün SAĞLIKTA neler yapıyor?
Hem bedava tedavi ediyor hemde EVDE BAKIM ücreti ile maaşa bağladı hastaları.
Örnek
527 BİN kişi, aylık 1550 tl maaş ödüyor.
Yıllık 10 milyara yakın ve 18 yıla çarpalım ne ediyor.
Ayağımıza doktor gönderiyor
Çağırdığın an, 5-10 dakikada ambülans kapına geliyor.
Hemde
Batık bir ülkeyi devralan
Erdoğan, 100 yılda yaşanabilecek 2009 Küresel ekonomik kriz, 2013 GEZİ TERÖRÜ, 17-25 Aralık fetö kumpası, MİT tırları kumpası,15 Temmuz darbe girişimi, ABD dolar operasyonu,Suriye,Libya,Akdeniz operasyonları, PANDEMİ süreci yaşamasına rağmen bunca icraatlar yaptı.
ECEVİT'ten bir hatıra daha!
1999 Depreminde Sakaryada yakalandık
Günlerce Devleti/hükümeti bekledik ama gelen giden yok. Herkes kendi imkanlarıyla enkazda ölü ve yaralılarını çıkırıyor,herkes kendi başının çaresine bakıyor. Bizde zar zor çıkığımız hasarlı binamızın önünde, günlerce bekledik. Bina önü yolun ortasında yattık! Bina yıkılır diye uzak duruyoruz. Evde bakliyat ve makarna türü ne varsa yedik. Paranla bile gıda bulunamıyordu. Bizler tam aç susuz kalmak üzereyken çevre illerde hayarseverler yetişti ve 4 küçük çocuğum ve biz açlık ve susuzluktan kurtulduk. (Allah onlardan razı olsun)
Şimdi söyleyin, CHP zihniyetinin bu ülkeye ve size tek bir hayri var mı, zarardan başka?